استخر 3 در 8  چالوس (مازندران)

ابعاد استخر پیش ساخته زرفام: 3 در 8 متر

محل اجرای استخر : شهر چالوس-استان مازندران

طریقه نصب: به صورت توکار

نصب توسط عامل رسمی زرفام: آقای مهندس نورنژاد

این استخر 8*3در یک ویلا با زمین بزرگ در شهر چالوس استان مازندران به صورت توکار نصب گردیده است. در این پروژه به دلیل متراژ بالای زمین، مشکلی از بابت محدودیت فضا نداشتیم. بنا به خواسته ی مشتری، این استخر روبروی ساختمان ویلا نصب گردید. با توجه به سلیقه مشتری دور استخر ترموود رنگ روشن کار شده است. با توجه به لیز بودن سرامیک و یا کاشی در اطراف استخر، ترموود یکی از بهترین متریالهای انتخابی برای اطراف استخر می باشد. ترموود هم از جهت زیبایی و هم از جهت ایمن بودن به خاطر لیز نبودن ، در اطراف استخر مناسب است که در رنگ ها و طرح های مختلف در بازار وجود دارد و بسته به سلیقه مشتری قابل نصب می باشند.

در این پروژه جهت نظافت استخر و عدم آلودگی ناشی از گرد و غبار، باد و باران از روکش استخری استفاده کردند. این کاور در استخر روباز تا 80 درصد می تواند انرژی و گرمای خورشید را جذب کند و تبخیر آب را کاهش دهد.

بسیاری از افرادی که استخر روباز دارند در برخی فصول سال تمایل دارند آب استخر گرم باشد، روکش در شب می‌تواند از هدر رفت انرژی گرمایی استخر جلوگیری کند و این نیاز را مرتفع سازد.

همچنین استفاده از مواد شیمیایی برای ضدعفونی کردن آب استخر امری اجتناب‌ناپذیر است، اما استفاده‌ی بیش از حد از این مواد در آب استخر سبب مشکلاتی نظیر سوزش چشم و آلرژی می‌ گردد. با استفاده از کاور استخری می‌توان میزان استفاده از این مواد را کاهش داد.

از مزایای دیگر کاور استخری جلوگیری از ورود حشرات، برگ ،ساقه درخت و … به داخل آب استخر است که سبب می شود زمان زیادی جهت تمیزی استخر صرف نگردد.

روکش استخری یکی از پرکاربردترین تجهیزات استخر است. این مدل روکش استخری که در این پروژه استفاده شده است به صورت دستی می باشد. نصب و جمع کردن روکش های اتوماتیک آسانتر است اما به لحاظ کاربردی تفاوتی ندارند.

در هنگام خرید روکش استخر روباز در نظر داشته باشید که مدل های ارزان قیمت این روکش به دلیل کیفیت پایین انتخاب مناسبی نیستند چرا که نمونه های بی کیفیت روکش استخر در اثر جمع و بسته کردن پاره می شوند. در استخرهای روباز، تحت تاثیر نور خورشید کاورها دچار تغییر ماهیت شیمیایی می شوند.

استخر 8x3 - چالوس (مازندران)