نگهداری استخر پیش ساخته

نگهداری استخر پیش ساخته

شرکت فراساخت نوین زرفام با بهره‌گیری از فناوری‌ های نوین و مواد اولیه با کیفیت ، استخر پیش ساخته زرفام را تولید نموده است که علاوه بر طراحی زیبا، عمر طولانی دارند و در برابر شرایط مختلف جوی و شیمیایی مقاوم هستند.اما استخر نیز مانند هر کالایی نیاز به حفاظت و نگهداری دارد. لذا دانستن چگونگی حفظ و نگهداری استخرهای فایبرگلاس زرفام اهمیت دارد. زیرا اگر شما نحوه نگهداری از استخر خریداری شده را ندانید، ممکن است آسیب های جدی بدان وارد کرده و دوام و عمر استخرتان را کوتاه نمایید. در نتیجه مهم است بدانید که از استخر خود چگونه حفظ و نگهداری کنید.

از این رو در این بخش، به بررسی نکات و راهکارهای مرتبط با نگهداری و حفظ استخرهای فایبرگلاس زرفام می ‌پردازیم.

هدف ما ارائه راهنمای جامعی برای دارندگان استخرهای برند زرفام شرکت فراساخت نوین زرفام است. با اطلاعات ارائه شده در ادامه مطلب، شما قادر خواهید بود به بهترین شکل ممکن از استخر فایبرگلاس خود لذت ببرید و آن را در شرایط بهینه نگه دارید.

شستشوی استخر

در هنگام شستشوی دیوارهای استخر از مواد شوینده قلیایی، پودر دستی و مایع ظرفشویی استفاده کنید. لازم به ذکر است شستشوی اسکیمر و نازل ها و چراغ ها با شوینده های ذکر شده بلامانع است.

بررسی سبد اسکیمر و شستشوی داخل آن

اسکیمر دارای یک سبد جهت جذب اشیای شناور روی آب استخر مانند شاخ و برگ درختان و …. در مسیر گردش آب سیستم تصفیه آب استخر وجود دارد. این سبد باید در دوره های حداقل یک هفته ای بازدید گردد و تخلیه و شستشو شود.

اسیدشویی سطح استخر

با توجه به سختی آب و وجود کلسیم، آهن و مواد معدنی در مناطق مختلف، ممکن است به مرور زمان در دیواره های استخر لکه های سفیدی ظاهر شود که به وسیله اسید شویی با اسید دیسکلر یا اسید مخصوص  شستشوی (استخر سرامیکی) می توان لکه ها را از بین برد.

ابزار لازم برای اسیدشویی

 •     جاروی دسته دار پلاستیکی
 •     دستکش آشپزخانه یا بنایی
 •     پارچه و اسکاچ نرم
 •     ماسک صورت
 •     چکمه لاستیکی
 1. ابتدا اسید خریداری شده را با 30 تا 50 درصد آب، ترکیب کنید (متناسب با جرم رسوب ایجاد شده در بدنه استخر، درصد ترکیب اسید با آب را تنظیم کنید.)
 2. محلول ترکیب شده را داخل آب پاش ریخته و روی بدنه استخر اسپری کنید.
 3. توجه داشته باشید محلول فوق روی چراغ، نازل و اسکیمر ریخته نشود.
 4. بعد از حدود ده دقیقه توسط جارو پلاستیکی، محلول روی بدنه استخر را برس زده و توسط آب بشویید.( در مرحله شستشو ابتدا دیوارها و در انتها کف استخر شسته شود.)
 5. آب و اسید جمع شده در کف استخر را توسط پمپ کف کش یا به صورت دستی تخلیه کنید.
 6. در مرحله آخر تمام دیوارها و کف استخر را شسته و آب را از سیستم تصفیه توسط بک واش، تخلیه کامل کنید.

تذکر

 •     با توجه به گاز ایجاد شده توسط اسید از حضور کودکان و افراد دارای آلرژی و بیماری های تنفسی در محل خودداری کنید.
 •     فرآیند اسیدشویی در فصل تابستان به دلیل گرمای زیاد باید در ابتدای صبح یا در طول شب انجام شود.
 •     در فرآیند شستشو از سمباده های زیر 320، سیم ظرفشویی و ابزار تیز و زبر جدا خودداری نمایید.
 •     با توجه به مقاومت بالای این استخرها در برابر اسید، فرآیند اسیدشویی هیچ گونه آسیبی به آن نمی رساند.

نگهداری استخر در فصل زمستان

با توجه به نوع مواد استفاده شده در استخرهای زرفام این استخرها تا دمای منفی 50 درجه مقاوم بوده و پر بودن استخر در فصل زمستان هیچ ممنوعیتی ندارد. فقط جهت جلوگیری از ترکیدگی لوله ها، پمپ و فیلتر شنی در فصل زمستان آب استخر تا زیر نازل و اسکیمر استخر تخلیه و آب داخل لوله ها و پمپ و فیلتر شنی و کلرزن کاملا تخلیه گردد.