نصب نسل جدید استخرهای فایبرگلاس زرفام فرآیند فنی – مهندسی است که نیازمند تخصص و تجربه در این زمینه می باشد. وجود اطلاعات کافی سبب تسهیل و تسریع در روند نصب و راه اندازی استخر شما خواهد شد. این فرایند، از انتخاب مکان یابی مناسب نصب استخر تا اجرای دقیق متناسب با استانداردهای فنی، را شامل می شود. نصب دقیق استخر (تراز نمودن کف زمین، بتن ریزی، رگلاژ،…) و هماهنگی بین اجزاء مختلف مثل سیستم تصفیه آب، پمپ، فیلتر، موتورخانه اهمیت زیادی در تضمین عملکرد بهینه استخر و ماندگاری آن دارد.

مشتریان برای خرید استخرهای پیش ساخته همواره بایستی 2 مسئله را در نظر بگیرند:

  1. کیفیت استخر
  2. نصب استخر

نصب صحیح و اصولی استخرهای پیش ساخته زرفام بسیار مهم است و دستیابی به بهترین نتیجه مستلزم هماهنگی و همکاری بین تخصص ‌های مختلف است. با توجه به آن که استخرهای پیش ساخته در اقسا نقاط کشور متقاضی دارد این شرکت در شهرهای مختلف اقدام به جذب عاملیت نموده است و تاکنون عاملین بسیاری را در شهرهای ایران دارد که این عاملین تجربه و تخصص لازم و کافی را در این خصوص دارند. لذا ما توصیه می کنیم نصب استخرهای زرفام خصوصا در شهرهایی که شرکت عامل رسمی دارد توسط خود عاملین شرکت صورت گیرد که شامل گارانتی نیز شوند.

در ادامه مطلب، ما به بررسی مراحل نصب استخر شرکت فراساخت نوین زرفام خواهیم پرداخت تا در جریان روند مراحل نصب باشید. همچنین نصب این استخرهای پیش ساخته 48-24 ساعت می باشد. اما بدیهی است در صورت مهیا نبودن شرایط محیطی مانند برف و باران، شلوغ بودن سر عاملین (به خصوص ایام اسفند ماه)، نیاز به محوطه سازی،.. زمان این فرآیند متعاقبا تغییر می کند.

مراحل نصب استخر پیش ساخته کدامند؟

نصب استخر

نصب

استخرهای شرکت فراساخت زرفام به طور کلی به سه حالت دفنی، نیمه دفنی و روکار نصب می شوند. برخی مراحل نصب استخر بستگی به حالت نصب استخر دارد. به طور مثال در استخرهای روکار نیاز به مرحله گودبرداری نمی باشد.

مراحل کلی نصب استخر زرفام به صورت زیر است:

  • ارزیابی محل نصب: در مرحله اول محل نصب استخر شما توسط عاملین رسمی زرفام ارزیابی می شود. ارزیابی محل نصب استخر باعث می شود تا ریسک های نصب پروژه و پرداخت هزینه های اضافی تا حد امکان کاهش یابد.
  • گود برداری: پس از این که محل نصب استخر توسط عاملین نصب ارزیابی و مشخص شد، مرحله گود برداری آغاز می گردد. این شامل استخرهایی است که به صورت دفنی و نیمه دفنی نصب شده و همان طور که گفته شد استخرهایی که قرار است روکار نصب شوند، گودبرداری نخواهند داشت.
  • آماده سازی کف: پس از گودبرداری بایستی کف گودال را تراز کرده و با استفاده از کامپکتور و یا تخماق دستی سطح را کوبیده و آن را متراکم نمایید. لازم به ذکر است که در سطح زیر استخر تحت هیچ شرایطی خاک دستی و یا نخاله نریزید. در گام بعدی با استفاده از بتن با عیار ۲۵۰ ،کف گودال را با ضخامت ۱۵ الی ۲۰ سانتیمتر بپوشانید.
  • جایگذاری و نصب استخر: پس از این که بتن کف خشک شد، نوبت جانمایی استخر می رسد. در این مرحله استخر را با روشی صحیح با استفاده از جرثقیل و تسمه، با دقت در جای مناسب خود قرار دهید. دقت داشته باشید که برای رگلاژ کف در یک نقطه یا سطح از سنگ یا ارتفاع دهنده موضعی استفاده نشود تا موجب جدا شدن برخی از بخش ها از کف استخر از روی بتن نشود چرا که این امر به استخر آسیب جدی وارد کرده و منجر به شکستگی استخر می شود.
  • نصب لوله ها و تجهیزات برقی: بعد این که استخر را در محل مد نظر قرار دادید، سایر تجهیزات مانند لوله های خروجی تصفیه کف و زیر اسکیمر، متناسب با محل نصب تاسیسات تصفیه و ورودی استخر متصل و تا محل تاسیسات نصب می شود.
  • پر کردن دور استخر: محل گود برداری را معمولا با بتن عیار 150 ترکیب می کنند و سطح آن را با آب مرطوب کرده و دور استخر را با آن می پوشانند. بهتر است بدانید که پس از پوشاندن سطوح مورد نظر با بتن بهتر است که سطح آن را مرطوب کنید.
  • تکمیل پرکردن محل های شیب معکوس و لبه ها با دوغاب سیمان: همزمان با پر کردن با مخلوط، در بخش هایی چون زیر پله ها و یا زیر لبه ها که به صورت کنسول و دارای شیب معکوس می باشد، تعدادی شیلنگ پلی اتیلنی ۰.۵ اینچ مطابق شکل زیر نصب گردد.
  • تحویل به مشتری: با پایان نصب و اطمینان از عملکرد صحیح، استخر به مشتری تحویل داده می ‌شود.

به یاد داشته باشید که این توضیحات به صورت کلی است و ممکن است جزئیات مراحل بسته به نوع استخر و شرایط تغییر کند.

هزینه نصب استخر چگونه برآورد می شود؟

هزینه های نصب استخرپیش ساخته تابع عوامل مختلفی است و بسته به شرایط، مکان نصب،.. متغیر است، لذا هزینه نصب برای کل پروژه های استخر قیمت دقیق و ثابتی نیست. عاملین فروش و نصب ما همواره آماده است تا مشتریان را به صورت جامع نسبت به هزینه‌ های نصب مطلع کرده و توضیحاتی جامع درباره عوامل مؤثر بر هزینه ارائه دهند. این عوامل شامل ابعاد و اندازه استخر، طریقه نصب (دفنی، نیمه دفنی و روکار بودن)، مکان نصب، برند تجهیزات، و شرایط مختلف نصب است. از طریق بازدید و مشاوره با عاملین ، مشتریان می ‌توانند هزینه ‌های نصب استخر خود را تخمین بزنند. در خصوص هزینه بازدید نیز اگر در پروژه شما در محدوده محل عامل باشد این بازدید رایگان است. اما اگر نیاز باشد جهت بازدید عامل از شهری به شهر دیگر برود هزینه ایاب و ذهاب بر عهده مشتری خواهد بود.

جهت مشاوره با عاملین می توانید از طریق صفحه عاملین سایت با آنها ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *