مزایای استخر فایبرگلاس

استفاده از استخر به عنوان یکی از امکانات تفریحی ورزشی و آرامش‌بخش برای خانواده‌ها طی سالیان اخیر افزایش یافته است. با گسترش این نیازها علاوه بر ساخت استخر به صورت بتنی، استخرهای پیش ساخته نیز وارد بازار شدند. هرکدام از این استخرها ویژگی‌ ها و مزایای خود را دارند که افراد بر اساس نیازها و شرایط خود نوع استخر را انتخاب می کنند.

استخر پیش‌ساخته به صورت قالب یکپارچه، سریع و آسان نصب می‌ شود. این نوع استخرها از جنس فایبرگلاس ساخته می شوند که معمولا در ابعاد مشخص و از پیش تعیین شده ساخته می شوند. ابعاد سفارشی به دلیل ساخت قالب و هزینه بر بودن توجیه اقتصادی برای مشتری ندارد.

استخرهای بتنی در محل پروژه ساخته می شوند به همین دلیل زمانبر هستند و معمولا برای مشتری 2 ماه زمان می برد. استخرهای بتنی در ابعاد و شکل‌های مختلف ساخته می شوند. البته طرح های پیچیده نیز در استخرهای بتنی هزینه بر و زمانبر می باشد.

در این مطلب، به بررسی دقیق‌ تفاوت‌ ها و ویژگی‌ های استخر  پیش‌ ساخته و بتنی خواهیم پرداخت تا به خوانندگان کمک کنیم تا انتخاب بهتری داشته باشند.

استخر بتنی چیست و چه مزایایی دارد؟

استخر بتنی، یک نوع استخر است که از مواد ساختاری به نام بتن برای ساخت بدنه و دیوارهای آن استفاده می‌ کند. بتن، یک ماده ساختمانی سخت و مقاوم است که از ترکیب سیمان، آب، شن، و مواد پلیمری یا فولادی تشکیل شده است.

مقایسه اشکال و طرح استخرهای بتنی و فایبرگلاس

مقایسه استخر بتنی و استخر فایبرگلاس

مقایسه استخر بتنی و استخر فایبرگلاس

طرح استخرهای بتنی قابل سفارش است و در اشکال و ابعاد متنوعی ساخته می‌ شود. این استخرها می‌ توانند دارای اشکال ژئومتریک مختلف، مربع یا مستطیلی یا لوبیایی باشند و در بعضی موارد حتی اشکال منحصر به فرد دیگری نیز دارا باشند. اما اشکال پیچیده علاوه بر هزینه بر بودن، زمان بیشتری نیز می طلبد.

استخرهای پیش ساخته زرفام در ابعاد مشخصی تولید می شوند. این ابعاد با توجه به نتایج حاصل از تحقیقات بازار تیم مارکتینگ شرکت فراساخت نوین زرفام حاصل گردیده است. در استخرهای پیش ساخته به دلیل ساخت قالب، در صورت سفارشی سازی نیاز به ساخت قالب جدید می باشد. ساخت قالب مستلزم هزینه است. ساخت یک قالب برای یک مشتری، مسلما هزینه زیادی را متحمل مشتری می کند. علاوه بر هزینه، فرآیند ساخت یک قالب جدید زمانبر است.

مقایسه دوام و مقاومت استخرهای بتنی و فایبرگلاس

استخرهای بتنی به دلیل ساختار خود در برابر فشار و اثرات جوی مقاوم نیستند و ترک می خورند. اما استخرهای فایبرگلاس زرفام به دلیل جنس خود ساختاری مقاوم دارند و در برابر اثرات جوی مقاومت بالایی دارند.

مقایسه هزینه های نگهداری استخرهای بتنی و فایبرگلاس

استخرهای بتنی در طول زمان دچار آسیب می شوند و بابت تعمیر و نگهداری هزینه برای مشتری دارند. اما استخرهای فایبرگلاس طول عمر بالایی دارند و هزینه نگهداری اندکی برای مشتری دارند. لذا برای مشتری این استخرهای فایبرگلاس زرفام مقرون به صرفه است.

مقایسه نظافت استخرهای بتنی و فایبرگلاس:

استخرهای بتنی به دلیل ساختار بدنه خود جلبک می زنند و نظافت این جلبک ها از بدنه استخرهای بتنی کاری زمانبر و هزینه بر است. اما جنس بدنه استخرهای فایبرگلاس زرفام آنتی باکتریال هستند. بدین معنا که جلبک و قارچ نمی زنند.

جلبک و قارچ ها در استخرها باعث بروز بیماریهای عفونی و ویروسی می شوند. لذا حذف جلبک و قارچ ها از استخرها حائز اهمیت است.

مقایسه جابجایی و حمل استخرهای بتنی و فایبرگلاس

استخرهای بتنی در محل ساخته می شوند و قابلیت حمل و جابجایی ندارند. استخرهای فایبرگلاس نیز در صورتی که دفنی(داخل زمین) نصب شوند قابلیت جابجایی ندارند.

اما در صورتی که استخرهای فایبرگلاس زرفام را به صورت روکار نصب کنید امکان جابجایی دارند. البته در صورتی که قصد جابجایی استخر را دارید بایستی از ابتدا با عامل مربوطه صحبت کنید تا تمهیدات لازم را در نظر بگیرند. همچنین در خصوص استخرهای با ابعاد کوچک مثلا سایز 2 در 3.5 متر این موضوع جابجایی آسانتر است.

مقایسه زمان نصب و بهره برداری استخرهای بتنی و فایبرگلاس:

همان طور که در بالا گفته شد نصب استخرهای بتنی چندین ماه زمان می برد و از آنجایی که اکثریت ویلاها خارج شهر هستند. رفت و آمد جهت ساخت استخر طی چندین ماه برای اکثریت افراد سخت می باشد.

استخرهای فایبرگلاس زرفام در کارخانه شهریار تهران طی 7 روز تولید و 3-2 روزه نصب می شوند و سریع قابل بهره برداری هستند.

یکی از بزرگترین مزایای استخرهای فایبرگلاس زرفام نسبت به استخرهای بتنی موضوع زمان است که با توجه به زندگی های پرمشغله امروزی موضوع مهمی است.

مقایسه گارانتی و خدمات پس از فروش استخرهای بتنی و فایبرگلاس:

استخرهای بتنی معمولا گارانتی و خدمات پس از فروش ندارند و در صورت بروز مشکل در بسیاری موارد طرف مقابل مشتری شخص حقیقی است. در استخرهای پیش ساخته زرفام مشتری استخر را از شرکت فراساخت نوین زرفام خرید می کند.

خرید استخر از یک شرکت معتبر برای مشتری مزیت دارد. زیرا در صورت بروز مشکل مشتری می تواند با شرکت تماس برقرار کند و تیم پشتیبانی فنی شرکت به محل پروژه رفته و مشکل را برطرف نمایند.

استخرهای فایبرگلاس زرفام 10 سال گارانتی و 20 سال خدمات پس از فروش دارند. لازم به ذکر است این شرکت 20 سال سابقه تولید قطعات کامپوزیتی و فایبرگلاس دارد. در صورت بروز مشکل برای استخر بعد از گذشت زمان گارانتی نیز استخر توسط تیم پشتیبانی فنی بررسی و در صورت نیاز ترمیم می گردد. فقط مشتری بابت این تعمیر هزینه پرداخت می کند.

مقایسه جنس استخرهای بتنی و فایبرگلاس:

در هر دو نوع استخرهای بتنی و فایبرگلاس کیفیت های مختلفی در بازار وجود دارند. تصور برخی از افراد بر این اساس است که استخرهای فایبرگلاس کیفیت خوبی ندارند، می شکنند. این موضوع بستگی به مواد اولیه مصرفی دارد. برخی استخرهای فایبرگلاس را در کارگاه های زیرپله ای تولید می کنند و از مواد اولیه نامرغوب استفاده می کنند. همچنین این کارگاه ها واحد کنترل کیفی ندارند. در این کارگاه ها استخرهای فایبرگلاس دچار مشکل می شوند. همچنین احتمال دارد به قیمت بسیار پایین تری نیز بفروشند.

لذا ما توصیه می کنیم حتما از شرکتهای معتبر استخر خود را خریداری نمایید. استخرهای پیش ساخته زرفام در کارخانه شهریار تهران تولید می شوند. این کارخانه از سال 1384 فعال است و تاکنون این شرکت نمایندگی های بسیاری در شهرهای ایران دارد. این شرکت با تمرکز بر کیفیت، طراحی مدرن، تکتولوژی روز و خدمات پس از فروش ، توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *