اکثریت استخرها در گذشته به صورت بتنی ساخته می شدند. ساخت استخرهای بتنی مشکلات و معضلات نظیر زمان ساخت بالا، آب بندی استخر، مراحل ساخت طولانی و همچنین عدم گارانتی و خدمات پس از فروش را داشتند. با گذشت زمان و افزایش دغدغه افراد و وجود متقاضیان به ساخت استخر در بازه زمانی کوتاه، استخرهایی به صورت آماده و پیش ساخته تولید شدند. یکی از شرکت های معتبر در بازار استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس، شرکت فراساخت نوین زرفام است که استخرهای خود را با برند زرفام تولید و وارد بازار می کند. طراحی استخر پیش ساخته زرفام بر اساس تحقیقات بازار و نیاز مشتریان با استفاده از مواد اولیه با کیفیت تحت نظارت کارشناسان مجرب و متخصص طراحی و تولید می شود.

نکات  مهم در طراحی استخر پیش ساخته

در طراحی استخرهای پیش ‌ساخته، برخی از الزامات مهم که باید مد نظر قرار گیرند عبارتند از:

  • استانداردهای ایمنی: استخرهای پیش ‌ساخته باید بر اساس استانداردهای ایمنی معتبر ساخته شوند تا از حوادث و آسیب‌های جانی یا جسمی جلوگیری شود که شامل استفاده از مواد ایمن و ضد لغزش در سطح استخر، نصب تجهیزات ایمنی مانند دستگیره ‌ها، پله ‌ها و پوشش ‌های محافظ می ‌شود.
  • سیستم‌ های تاسیسات: استخرهای پیش‌ ساخته باید به ‌طور کامل به سیستم ‌تاسیسات مجهز شوند تا آب استخر سیرکوله شود.
  • مقاومت در برابر عوامل محیطی: استخرهای پیش ‌ساخته باید مقاومت مناسبی در برابر عوامل محیطی مختلف مانند نور خورشید، باد، باران، و تغییرات دما داشته باشند تا عمر مفید آنها افزایش یابد.
  • استفاده از مواد با کیفیت: استخرهای پیش‌ ساخته باید از مواد اولیه با کیفیت و مقاوم ساخته شوند تا در برابر شرایط محیطی مختلف و استفاده طولانی ‌مدت مقاوم و با دوام باشند.
  • تناسب اندازه و عمق: استخرهای پیش ‌ساخته باید اندازه و عمق مناسبی داشته باشند که بتوانند نیازهای کاربران را برآورده کرده و همچنین با فضای موجود منطبق باشند.
طراحی استخر پیش ساخته

طراحی استخر پیش ساخته

طراحی استخرهای پیش ساخته زرفام

مهندسین و متخصصین شرکت فراساخت نوین زرفام با در نظر گرفتن ملزومات مهم و نیازهای افراد اقدام به طراحی استخرهای خود نموده است. طراحی ابعاد استخرهای زرفام بر اساس نیاز مشتریان و تقاضای بازار در نظر گرفته شده است و شامل ابعاد ۲در۳، ۲در۳.۵، ۲.۶در۵.۶، ۳در۶، ۳در۸ و ۳.۸ در ۱۰ متر می باشند.

یکی مهمترین اصول در طراحی استخر پیش ساخته ضخامت آن است. برخی از افراد تصور می کنند که هر چقدر ضخامت بدنه استخر بیشتر باشد، استخر نسبت به ضربه مقاومت بیشتری دارد. در حالی که این تصور کاملا اشتباه است و این امر برای مشتریان تنها هزینه های اضافی را به همراه خواهد داشت. مقاومت استخرهای پیش ساخته در برابر ضربه به طور مستقیم با کیفیت مواد اولیه به کار رفته در تولید آن مرتبط است. در استخر های زرفام ضخامت بدنه متناسب با میزان مورد نیاز، متغیر است. در واقع می توان گفت که کلیه بخش های استخرهای زرفام ضخامت یکسانی ندارند.

همانطور که اشاره شد ابعاد طراحی استخرهای زرفام با توجه به تقاضای مشتریان صورت گرفته است. این استخرها قابلیت اجرا در فضای باز، ویلا و حیاط، محیط های آموزشی و فضاهای بسته مانند ساختمان های مسکونی و باشگاه ها و حتی مهدکودک ها را دارد. همچنین ابعاد مناسب و وزن سبک این استخرها امکان اجرای آن ها را در روف گاردن ها فراهم می آورد. برای بررسی تحمل وزن سازه ساختمان جهت اجرای استخر در روف گاردن تنها کافی است که با عاملین فروش و نصب زرفام که تخصص کافی دارند، تماس بگیرید تا در صورت نیاز، از محیط شما بازدید کنند و مشاوره های لازم را در اختیارتان قرار دهند.

استخرهای پیش ساخته زرفام علاوه بر طراحی استاندارد و کیفیت مطلوب، از 10 سال گارانتی و 20 سال خدمات پس از فروش برخوردارند. همچنین شرکت فراساخت نوین زرفام به مدت 5 سال بیمه ایران کرده است. این استخرها انتخابی مطمئن و مقرون به صرفه برای شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *