جنس بدنه استخر های زرفام از فایبرگلاس می باشد. فایبرگلاس(Fiberglass) کامپوزیتی از الیاف شیشه با مواد پلیمری است که از پشم شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده می‌شود. از آنجایی که جنس فایبرگلاس مقاوم و با دوام می باشد در صنایع مختلف از فایبرگلاس استفاده می شود.

بله استخرهای پیش ساخته فایبرگلس زرفام در دمای 50- تا 70+ درجه مقاوم هستند. لازم به ذکر است کلیه استخرهای فایبرگلاس شاید تحمل سرما و گرما را نداشته باشند و دچار ترک و رنگ پریدگی شوند اما استخرهای فایبرگلاس برند زرفام به دلیل تجربه و سابقه طولانی 20 ساله در تولید قطعات کامپوزیتی و دارا بودن دانش فنی مهندسی بسیار مقاوم هستند.

خیر-سطح بدنه استخرهای فایبرگلاس زرفام متشکل از رزین و ژلکوت بوده و جلبک و قارچ نمی زنند لذا این استخرها نیاز به اسید شویی مکرر ندارند و مواد شیمیایی کمتری استفاده خواهید کرد و پمپ و سیستم تصفیه شما به زمان کمتری برای کار کردن نیاز خواهد داشت.

باتوجه به این که تکنولوژی به‌کار رفته در استخر فایبرگلاس زرفام مطابق با برترین تکنولوژی روز دنیاست. استخرهای زرفام در برابر نور مستفیم خورشید تجزیه‌ناپذیر است. رنگ به کار برده شده در برابر اشعه UV از مقاومت بالایی برخوردار می باشند.

بله بنا به صلاحدید مشتری می تواند تعداد نازل و چراغ ها افزایش یابد و همچنین از چراغ های RGB نیز می توان استفاده کرد.

بله استخرهای زرفام 10 سال گارانتی خوردگی و پوسیدگی بدنه کامپوزیتی استخر و 20 سال خدمات پس از فروش(وارانتی) دارند.

در موارد زیر استخر از گارانتی خارج می شوند:

در صورت نصب استخر توسط افراد غیرمتخصص تایید نشده توسط شرکت، استخر پیش ساخته کامپوزیتی از گارانتی خارج می‌شود.

در صورت استفاده‌ای غیر از تفریحات آبی، استخر پیش‌ساخته کامپوزیتی از گارانتی خارج می‌شود.

بله بنا به صلاحدید مشتری می تواند تعداد نازل و چراغ ها افزایش یابد و همچنین از چراغ های RGB نیز می توان استفاده کرد.

نصب یک استخر فایبرگلاس زرفام فقط حدود 7-3 روز (بسته به سایز استخر و …) طول می کشد که شامل خود استخر و نصب کامل تجهیزات بر روی آن است. در واقع پس از 7 روز استخر قابل بهره برداری و استفاده است.این در حالی است که فرآیند نصب استخرهای بتنی حداقل 2 ماه زمان می برد. )

جهت پاسخ به این سوال مثالی برای شما ذکر می کنیم، آب یخ زده در قالب یخ آیا باعث ترکیدن قالب می‌شود؟ قطعا پاسخ این سوال خیر است و فقط یخ کمی به سمت بالا منبسط می شود. در مورد استخر هم به همین‌ صورت است.

استخر های زرفام در اشکال، ابعاد و رنگ های متنوع هستند که بسته به نیاز، سلیقه و مکانتان می توانید آنها را سفارش دهید.استخرهای مستطیل شکل در ابعاد2 در 3 ، 2.6 در 5.6 ، 3 در 6 ، 3 در 8 و 3.8 در 10 متر و جکوزی 2.4 در 2.4 متر با عمق های متفاوت وجود دارد.همچنین علاوه بر رنگ آبی استخر، شما می توانید رنگ هایی چون سبز پاستیلی،صورتی، رنگ های شاد و تابستانی و همچنین سفید و مشکی را سفارش دهید.

یک استخر فایبر گلاس که به درستی نصب و نگهداری شود هرگز شناور نمی شود و بالا نمی آید.
در زرفام پول،  استخر را با  تیر باند بتنی فوق‌العاده در جای خود قفل می‌کنیم و در صورت نیاز و تشخیص کارشناسان ما در مناطقی که فشار منفی آب وجود دارد زهکشی انجام می شود.وزن آب به جلوگیری از بالا آمدن و شناور شدن استخر کمک می کند.

در خصوص عمر ساختار استخر می توان گفت تا زمانی که خانه دوام می آورد استخر نیز عمر می کند لذا قطعاً 50 سال دوام دارد. ما در زرفام به استخرهای خود اطمینان داریم سطح ژلکوت چندین دهه دوام خواهد داشت و تا زمانی که از استخر به درستی استفاده شود، نشتی نخواهد داشت.

همه استخرها به مرور زمان تا حدودی به جهت سطح ژلکوت به تدریج و یکنواخت روشن می شوند ،که به راحتی قابل ترمیم است .سطح ژلکوت استخر فایبرگلاس بادوام ترین پوشش از نظر ظاهر و طول عمر است. البته اگر بخواهید یک نمونه استخر جدید را با یک استخر 10 ساله مقایسه کنید، ممکن است تفاوت هایی را متوجه شوید، اما در غیر این صورت چندان این تفاوت رنگ(روشن شدن) به چشم نمی آید.

استخرهای فایبرگلاس در بین سه نوع استخر کمترین نیاز به نگهداری دارند. فیلتر نیاز به یک گردش در روز دارد و از نظر جلبک استخر های فایبرگلاس هیچ مشکلی ندارد زیرا ژلکوت منافذ و حفره های گچ بتنی استخر را ندارد و در برابر جلبک مقاوم است‌ و جایی برای زندگی جلبک ها وجود ندارد.اگر استخر به خوبی ساخته و به درستی نگهداری شود، ژلکوت استخر فایبر گلاس هرگز نیازی به بازسازی مجدد ندارد.

question