ساخت استخر

یکی از کالاهای لوکس و جذاب در باغ و ویلاها طی چند دهه اخیر استخر است. استخر علاوه بر جذابیت بصری سبب حس آرامش، لذت و همچنین افزایش ارزش ملک می گردد.

جهت ساخت استخرها چندین گزینه برای مشتری وجود دارد:

استخر بتنی

استخر وینیلی

ساخت استخر

استخر بادی

استخر فایبرگلاس

در صورتی که مشتری نیاز به استخر با دوام و باکیفیت داشته باشد و مشتری تمایل به ثابت ماندن مکان استخر داشته باشد سراغ استخر بتنی و  یا استخر فایبرگلاس می رود. ساخت یک استخر بتنی پروسه ای زمانبر (حدود 3-2 ماه) است. در حالی که ساخت این استخرهای فایبرگلاس پروسه 7 روزه است.

ساخت این استخر بتنی در همان محل نصب استخر صورت می گیرد  لذا سبب آلودگی صوتی و محیطی می گردد. اما ساخت صفر تا صد  استخر فایبرگلاس در کارخانه صورت می گیرد.

یکی از موارد مهم در ساخت بتنی این استخر به خصوص در شهرهای شمالی آب بند استخر است که به جهت بالا بودن سطح آب ،آب بند استخر فرآیندی زمانبر است ولی آب بند استخرهای فایبرگلاس در کارخانه توسط واحد کنترل کیفی، تست و کنترل می شوند بنابراین مشتریان مشکلی از بابت آب بند ندارند.

در ساخت این استخرهای بتنی در مرحله آخر به جهت خشن بودن بدنه سیمانی استخر بایستی کاشیکاری نمود. در حالی که جنس بدنه استخرهای فایبرگلاس به دلیل ژلکوت صاف و صیقلی است و نیازی به کاشیکاری ندارد.

به لحاظ مزیت، استخرهای فایبرگلاس مزیتهای قابل توجهی نسبت به استخرهای بتنی دارند. نظیر ضد جلبک، گارانتی و خدمات پس از فروش، دوام،…. توصیه می کنیم به مقاله مزیت استخرهای فایبرگلاس مراجعه کنید.

مطالب بیشتر بخوانید....  چرا وجود استخر در خانه مفید است؟

به لحاظ تاسیسات نظیر دستگاه های پمپ تصفیه استخر، فیلتر شنی، سیستم گرمایش استخر در هردو استخرهای فایبرگلاس و بتنی مشابه است.

از جهت هزینه نیز اگر یک استخر بتنی را با استخر فایبرگلاس در کیفیت مشابه مقایسه کنیم استخرهای فایبرگلاس ارزانتر هستند.

در آخر این نکته را یادآور می شویم ساخت استخر هزینه نیست، سرمایه گذاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *