ساخت استخر خانگی

یکی از امکانات تفریحی برج ها و آپارتمان های مسکونی طی سالیان اخیر استخرهای خانگی است. از عوامل اصلی رشد و افزایش تقاضا برای ساخت استخرهای خانگی افزایش نیاز به تفریحات در خانه (خصوصاً در دوران کرونا) و توجه بیشتر افراد به سلامت و فعالیت ورزشی است.

هنگامی که تصمیم به احداث استخر خانگی می‌گیرید، مهم است که با دقت برنامه‌ریزی کنید و با توجه به نیازها و محدودیت ‌های خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید. در هنگام تصمیم به احداث استخر خانگی فاکتورهای مهمی وجود دارند که اطلاع از این موارد باعث می شود تا بتوانید بهترین استخر خانگی را برای خود فراهم کنید.

برخی از مواردی که در خصوص ساخت استخر باید مدنظر قرار دهید، عبارتند از:

استخر خانگی

مساحت و شکل هندسی استخر: مساحت و ابعاد استخر بستگی به فضای باز موجود دارد. شکل هندسی استخر نیز مهم است؛ به طور معمول از استخرهای مستطیلی، لوبیایی،.. استفاده می شود.

سیستم تصفیه آب: نصب یک سیستم تصفیه آب ضروری است تا آب استخر شما همیشه تمیز باشد و از مواد شیمیایی مخرب خودداری شود.

سیستم گرمایشی: در مناطقی با آب و هوای سرد، سیستم گرمایشی ممکن است لازم باشد تا در تمام فصول سال بتوانید از استخر استفاده کنید.

هزینه ها: برآورد هزینه‌های کل پروژه از جمله ساخت، نگهداری و هزینه‌های مربوط به استفاده در طول زمان.

جنس استخر: استخرها در گذشته معمولاً از جنس بتنی ساخته می شدند اما امروزه جنس هایی نظیر پلی استر، وینیل، یا فایبرگلاس نیز وارد بازار شده اند که هرکدام ویژگی ها ، مزایا و معایب خود را دارند.

سرعت نصب استخر: ساخت استخرهای بتنی به دلیل ماهیت و نوع فرآیند اجرا کاری زمان بر است اما استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس، پلی استر و وینیلی از این قاعده مستثنی هستند.

هزینه نگهداری: هزینه نگهداری نیز موضوع مهمی است که در طی سالها بایستی مقرون به صرفه باشد.

نصب و بهره برداری: عملیات اجرایی و مدت زمان لازم برای نصب و بهره برداری استخر را نیز بایستی مورد بررسی قرار داد.

ما با بررسی موارد فوق به مشتریان، استخرهای پیش ساخته از جنس فایبرگلاس را پیشنهاد می دهیم. استخرهای پیش‌ساخته فایبرگلاس (Fiberglass) یک گزینه محبوب برای استفاده در فضاهای خارجی و داخلی است. فایبرگلاس یک جنس مقاوم است که از ترکیب الیاف و رزین تشکیل شده است. این استخرها به سرعت نصب و آماده استفاده می شوند. استخرهای فایبرگلاس به لحاظ وزنی از بتن سبکتر است که همین امر سبب می شود حمل و نصب آن آسان ‌تر باشد و در برخی ساختمانها که نصب استخر بتنی در روف گاردن به جهت وزن سازه امکان پذیر نیست، استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس را می توان نصب نمود.

همچنین سطح فایبرگلاس نسبت به بتن بسیار صیقلی است و این موضوع باعث می شود تا آلودگی کمتری را به خود جذب کرده و نظافت آن بسیار آسان شود. به علاوه فایبرگلاس مقاومت خوبی در برابر تأثیرات محیطی(سرما و گرما و اشعه UV) دارد.

ممکن است این سوال پیش بیاید که از کجا استخر پیش ساخته فایبرگلاس تهیه کنیم. مطمئناً خرید هر کالا از شرکت های معتبر به نفع مشتری است. خرید استخر فایبرگلاس نیز از این قاعده مستثنا نیست. استخرهای فایبرگلاس زرفام در شرکت فراساخت نوین زرفام تولید می شوند. این شرکت استخرهای خود را بر اساس جدید ترین و بروزترین تکنولوژی روز دنیا تحت لیسانس Mixonal آلمان با بهره مندی از دانش متخصصین و تجربه مهندسین طراحی و تولید می کنند. این شرکت علاوه بر تولید استخر از صنعت کامپوزیت و فایبرگلاس از 20 سال گذشته در صنایع مختلف نظیر خودروسازی، ریلی، اطفای حریق، نفت و گاز و پتروشیمی و … استفاده کرده است.

لازم به ذکر است کلیه موارد این مقاله در خصوص مزایای جنس فایبرگلاس نظیر مقاومت در برابر سرما و گرما، استحکام، دوام، کیفیت کالا، سرعت نصب در ارتباط با استخرهای زرفام می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *