استخرهای پیش ‌ساخته، به عنوان یکی از محصولات کاربردی و محبوب برای برای ایجاد فضای تفریحی و لذت بردن از آب در منازل، باغ ویلاها و مجموعه ‌های تفریحی در سال های اخیر به وفور دیده می‌شوند. برای حفظ عمر مفید و کیفیت آب در استخر، باید به صورت منظم و بهداشتی از استخرها مراقبت کنیم. از پاکسازی و تصفیه آب تا حفظ تعادل شیمیایی آب، هر کدام اهمیت بسزایی در حفظ و نگهداری استخر دارند. در این مقاله، به بررسی روش‌ها و راهکارهای مختلف تمیز کردن استخر پیش ساخته می ‌پردازیم تا به شما کمک کنیم تا از استخر خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و لحظات شاد و بی‌نظیری را به سپری کنید.

تمیز کردن استخرهای پیش ساخته زرفام

بدنه استخرهای پیش ساخته زرفام از چندین لایه رزین و ژلکوت تشکیل شده است. به دلیل جنس بدنه، استخرهای زرفام جلبک و قارچ نمی نزند. در نتیجه این استخرها نسبت به سایر استخرها دیرتر کثیف می شوند و نگهداری و تمیز کردن آن ها در مقایسه با سایر استخرها آسان است. به لحاظ اقتصادی نیز برای مشتری مقرون به صرفه خواهد بود، چرا که هزینه های مرتبط با تعویض آب استخر، نیروی انسانی جهت انجام فرآیند تمیز کردن و همچنین خرید مواد ضدعفونی کننده را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و در زمان هم صرفه جویی می شود.

تمیز کردن استخر پیش ساخته

تمیز کردن استخر پیش ساخته

با توجه به موضوع بحران کم آبی و اهمیت تمیز کردن استخر پیش ساخته استفاده از محصولات ضدعفونی استخری نقش مهمی در حفظ سلامت آب دارد. با به کارگیری محصولات اثربخش برای ضدعفونی و نگهداری آب استخر دیگر نیازی نیست که به طور مکرر آب استخر را تعویض کرد. بسیاری از افراد معمول از زاج و کات کبود و سایر مواد ضدعفونی های مختلفی که در بازار موجود است برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن استخرهای پیش ساخته خود استفاده می کنند. همچنین قرص های کلری که در بازار موجود هستند بیش تر چینی و هندی هستند که موجب ایجاد مشکلاتی مانند ریزش مو، سوزش چشم و بیماری های پوستی می شوند، ضمن این که بسیاری از آن ها فاقد استاندارد هستند. در این راستا شرکت توسعه فناوری کندوی زرفام، محصولات استخری را تحت برند هیپوپاک، مطابق با استانداردهای ملی محصولات ضدعفونی کننده آب استخر را تولید کرده است. با استفاده از این محصولات شما با کمترین هزینه می توانید استخر پیش ساخته خود را تمیز کنید.

نکته مهم که لازم است بدان اشاره شود این است که این محصولات هم برای استخرهای آلوده و جلبک زده مورد استفاده قرار می گیرد و هم جهت پیشگیری از آلوده شدن آب استخرهای تازه پرشده کاربرد دارد. پس اگر آب استخر شما سبز شده و جلبک زده، خیلی راحت می توانید آن را تمیز کرده و آب را احیا یا درمان کنید.

در ادامه روش استفاده از محصولات ضدعفونی استخر هیپوپاک را شرح می دهیم. شما خواهید دید که چقدر سریع و آسان می توانید تمیز کردن استخر پیش ساخته خود را با استفاده از این محصول تولید داخلی دارای استاندارد ISIRI9412 تجربه کنید.

روش استفاده از محصولات هیپوپاک جهت تمیز کردن آب استخر پیش ساخته

ابتدا باید میزان کلر آب را با استفاده از کیت سنجش کلر اندازه گیری کنید. حد مطلوب کلر بین 3-1 ppm است. در صورتی که سطح کلر آب در رنج نبود، از پودر شوک کلر استفاده کنید و یا یک قرص کلر را خرد نمایید و به آب استخر خود اضافه کنید.

در مرحله بعدی محصول ضد جلبک را به آب اضافه کنید. برای پیشگیری آب استخرهای تازه پر شده برای 20 هزار لیتر آب استخر به میزان نیم لیتر و برای آب استخرهای آلوده یک لیتر از محلول ضد جلبک نیاز است.

در گام بعدی باید با استفاده از کیت سنجش pH میزان قلیایی یا اسیدی بودن آب استخر را اندازه گیری کرد. حد مطلوب pH بین 7/2 تا 7/6 است. برای اعداد بدست آمده 7/6 الی 7/8 میزان 180 میلی لیتر، 7/8 الی 8 میزان 240 میلی لیتر، 8 الی 8/4 میزان 360 میلی لیتر و برای عدد بالا 8/4 میزان 440 میلی لیتر از محلول تنظیم pH را باید به آب افزود. در نهایت جهت شفاف کردن به ازای هر 20 هزارلیتر آب استخر نیم لیتر شفاف کننده و برای درمان آب استخرهای آلوده یک لیتر محلول شفاف کننده به آب اضافه می کنند و سپس زمان می دهند تا ذرات معلق ته نشین شوند پس از آن با استفاده از جارو استخری کف استخر را باید پاک سازی نمود.

با استفاده از این محصول تمیز کردن استخرهای پیش ساخته برای شما ساده، آسان و سریع و مقرون به صرفه خواهد بود. این محصولات به صورت پک استخری و همچنین برای مصرف بالا به صورت دبه های 5 لیتری موجود است. شما می توانید جهت خرید این محصول به وبسایت فروشگاهی هیپوپاک یا سایت دیجی کالا مراجعه کرده و یا با کارشناسان فروش این محصول تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *