ساخت یک استخر بصرفه ، نه تنها یک کالای لذت‌ بخش برای باغ، ویلا و منازل است، بلکه نوعی سرمایه‌ گذاری نیز محسوب می شود. فرآیند صفر تا صد تولید استخرهای پیش ساخته در کارخانه صورت می گیرد، لذا زمان نصب و بهره برداری بسیار کوتاه است. اما، ساخت استخرهای بتنی ممکن است به دلیل مدت زمانی که برای ساخت نیاز است، برای بسیاری از افراد غیر ممکن باشد. در حقیقت زمانی که انتخاب نوع متریال استخر صحیح باشد و به صورت اصولی برنامه‌ ریزی شود، می تواند خیلی سریع و مقرون به صرفه باشد. استخرهای پیش ساخته به عنوان یک گزینه سریع و اقتصادی خیلی سریع جایگزین استخرهای سنتی و بتنی شده اند. در این مطلب به دلایل اصلی که سبب شده استخرهای بتنی جای خود را به استخرهای پیش ساخته بدهند، خواهیم پرداخت. هدف ما این است که به شما راهنمای کاملی در این مسیر ارائه دهیم تا بهترین تصمیم را برای ساخت استخری که به نیازهای شما پاسخ دهد، بگیرید.

استخر بصرفه

استخر بصرفه

چرا استخرهای بتنی مقرون به صرفه نیستند؟

استخرهای بتنی به عنوان قدیمی ترین و سنتی ترین روش ساخت استخر معایبی دارد که باعث شد استخرهای پیش ساخته جایگزین آن شود:

  • زمان بر بودن زمان ساخت: ساخت استخرهای بتنی پروسه ای زمان بر است، گاها ممکن است زمان  ساخت یک استخر بتنی حدود 3 الی 4 ماه طول بکشد. طولانی شدن ساخت استخر، زمان بهره برداری را نیز به تعویق می اندازد.
  • هزینه های مرتبط با گود برداری و زیرساخت: ساخت استخر بتنی نیاز به گود برداری و ایجاد زیرساخت دارد. این مرحله شامل هزینه هایی برای خرید مصالح و نیروی انسانی می شود.
  • مواد و مصالح: مواد و مصالح ساختمانی مورد نیاز برای اجرای مراحل مختلف ساخت استخرهای بتنی متعدد هستند. ضمن این که پس از ساخت استخر، نیاز است که بدنه استخر را کاشی کاری کنند که هزینه های مازاد را به همراه خواهد داشت.
  • هزینه نیروی انسانی: برای ساخت استخرهای بتنی نیروهای متعددی نیاز است و زمان بر بودن فرآیند ساخت به معنی پرداخت دستمزد اضافی به نیرو می باشد.
  • عدم گارانتی و خدمات پس از فروش: استخرهای بتنی پس از تکمیل و تحویل پروژه، شامل گارانتی نخواهند بود. در نتیجه شما از خدمات پس از فروش و گارانتی بهره نخواهید برد و در صورت بروز مشکل و یا آسیب باید هزینه های مرتبط با آن را پرداخت نمایید.
  • حفظ و نگهداری: بدیهی است که بدنه استخرهای بتنی به علت جنس بدنه به مرور زمان جلبک می زند و برای نظافت آن باید هزینه های زیادی پرداخت شود.
  • تعمیر و ترمیم: از آن جایی که بدنه این استخرها از جنس بتن است، ممکن است که در مناطق سردسیر ترک بخورد. جهت تعمیر ترک های ناشی نیاز به پرداخت هزینه های متعددی خواهد بود.

مشکلات و هزینه های ساخت که استخرهای بتنی به همراه دارد سبب گردیده که افراد به خرید استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس روی بیاورند. اما باید در نظر داشته باشید که بسیاری از استخرهای پیش ساخته موجود در بازار مرغوب نبوده و در کارگاه های زیر پله ای تولید می شوند. بهتر است بگوییم که هر استخر پیش ساخته، مرغوب نیست. پس بایستی از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. در میان انواع برند های موجود در بازار، استخر زرفام برندی مطمئن و معتبر است که بیش از 20 سال در حوزه قطعات کامپوزیتی فعالیت می کند که استخرهای پیش ساخته را با استفاده از مواد کامپوزیتی مرغوب، تحت لیسانس میکسونال آلمان تولید می کند.

چرا استخرهای پیش ساخته زرفام انتخابی مقرون به صرفه است؟

استخرهای زرفام با حذف بسیاری از مراحل و فرآیند هایی که در ساخت استخرهای بتنی وجود دارد، گزینه ای اقتصادی و مقرون به صرفه برای مشتریان خواهد بود. این استخرها در مدت زمان کمتر از 72 ساعت توسط عاملین نصب، قابل بهره برداری هستند. استخرهای زرفام به صورت دفنی، نیمه دفنی و روکار قابل نصب هستند و در صورت نصب روکار مرحله گود برداری را حذف می کند. بدنه استخرهای زرفام مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما دارند و بدنه آنها ترک نمی خورد. همچنین این استخرهای به صورت قالب های یکپارچه تولید می شود و بی نیاز از آب بند هستند. بخشی از هزینه های حفظ و نگهداری به دلیل ژلکوت بدنه ی استخرهای زرفام ژلکوت حذف می شود. زیرا این موضوع سبب می شود که جنس بدنه ضد جلبک گردد. در مجموع که استخرهای زرفام با بهره مندی از 10 سال گارانتی و 20 سال خدمات پس از فروش و 5 سال بیمه ایران انتخابی ایده آل و استخر بصرفه برای متقاضیان این محصول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *