در دنیای امروزی، استخرها به عنوان یکی از امکانات تفریحی در محیط خانگی، محوطه ویلا یا باغ شناخته می ‌شوند، اما بسیاری از افراد ممکن است به دلیل هزینه ‌های بالا و زمان مورد نیاز برای ساخت و نگهداری از ایجاد یک استخر خودداری کنند. در این شرایط، استخرهای پیش ‌ساخته به عنوان یک گزینه اقتصادی و مقرون بصرفه برای این افراد، معرفی می‌شوند. این استخرها با ویژگی هایی نظیر هزینه ‌های کمتر، زمان نصب کوتاهتر و قابلیت حمل و نقل آسان، برای هر شخصی که به دنبال داشتن یک استخر در محیط شخصی و خصوصی خود است، انتخابی هوشمندانه است. با این گونه استخرها، افراد می ‌توانند در چهار فصل سال از شنا و سرگرمی لذت ببرند، بدون اینکه به مسائل پیچیده و هزینه‌ های بالای تعمیر و نگهداری، نیاز پیدا کنند.

چرا استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس زرفام مقرون به صرفه هستند؟

استخر پیش ‌ساخته فایبرگلاس زرفام در زمره استخر اقتصادی محسوب می شوند. در قسمت زیر به بخشی از ویژگی‌ ها و مزایای این استخرها اشاره می شود:

  • هزینه نصب و نگهداری کمتر: استخرهای فایبرگلاس معمولاً هزینه نصب و نگهداری کمتری نسبت به استخرهای بتنی دارند. این استخرها اغلب به صورت پیش ‌ساخته تهیه می ‌شوند و فرآیند نصب آن‌ها آسان و سریع است. همچنین، نیاز به تعمیرات و نگهداری کمتری دارند که در نتیجه می ‌توانند هزینه‌ های عملیاتی را کاهش دهند.
  • مقاومت بالا: فایبرگلاس به عنوان یک ماده‌ ی مقاوم و بادوام شناخته می ‌شود. این استخرها مقاوم در برابر اشعه خورشید، زنگ ‌زدگی، تغییرات دمایی و شرایط جوی هستند. این ویژگی‌ها باعث می ‌شود که نیاز به تعمیرات و هزینه کمتری داشته باشند.
  • زمان نصب کوتاه: استخرهای پیش ‌ساخته فایبرگلاس به دلیل طراحی پیش ‌ساخته و تولید صفر تا صد در کارخانه‌، زمان نصب کمتری نسبت به ساخت استخرهای سنتی دارند. این امر باعث می ‌شود که هزینه نصب کاهش یابد و بلافاصله پس از نصب، استفاده از استخر امکان ‌پذیر باشد.
  • تنوع طرح و رنگ: استخرهای فایبرگلاس در بازار با تنوع زیادی از طرح‌ ها و رنگ ‌ها قابل دسترسی هستند. این امر به افراد این امکان را می ‌دهد تا استخری را با توجه به سلیقه شخصی و فضای خود انتخاب کنند.

با توجه به این که متقاضی برای خرید استخرهای پیش ساخته در بازار زیاد است، ما شاهد تولید انبوه این محصول هستیم که اغلب فاقد استانداردهای لازم بوده و در کارگاه های زیر زمینی تولید می شوند. از این رو توصیه می گردد هنگام خرید بایستی از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. شرکت فراساخت نوین زرفام با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تولید قطعات کامپوزیتی، در سال های اخیر با استفاده از متریال و مواد اولیه با کیفیت، اقدام به تولید نسل جدید استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس نموده است. ویژگی های منحصر به فرد و مزایای بسیار این استخرها باعث شده است که خرید آن برای مشتریان صرفه اقتصادی داشته باشد.

در ادامه مطلب دلایل اصلی که نشان می دهد محصولات شرکت فراساخت نوین زرفام جزو استخر اقتصادی به حساب می آیند را به طور خلاصه شرح می دهیم.

استخر اقتصادی

استخر اقتصادی

مقایسه استخر پیش ساخته زرفام با سایر استخرها

  1. این استخرها بسیاری از مراحل ساخت استخرهای بتنی را حذف می کند(مانند مرحله گود برداری). حذف مراحل منجر به کاهش هزینه های مرتبط با مصالح، دستمزد اجرا و همچنین صرفه جویی در زمان اجرا می گردد.
  2. استخرهای زرفام در کوتاه ترین زمان، ظرف کمتر از 72 ساعت اجرا می شود. همانطور که می دانید به دلیل نوسانات بازار، هزینه مصالح نیز تغییر می کند. کاهش زمان بهره برداری منجر به کاهش هزینه های مرتبط با مصالح و دستمزد اجرا می شود.
  3. جنس بدنه استخر زرفام هزینه های مرتبط با نگهداری استخر را به طرز چشمگیری کاهش می دهد. بدنه استخرهای بتنی را معمولا کاشیکاری می کنند.در استخرهای زرفام بدنه استخر از جنس فایبرگلاس بوده و دیگر نیازی به کاشیکاری نخواهد بود. حذف مرحله کاشیکاری به معنای کاهش زمان اجرا و همچنین حذف هزینه های وابسته به آن است.
  4. نگهداری استخر های پیش ساخته زرفام آسان تر از نگهداری استخرهای بتنی است. همانطور که اشاره شد، بدنه استخرهای بتنی کاشیکاری می شود. با گذشت زمان بدنه استخرها جلبک زده و موجب انتقال قارچ و باکتری به آب استخر می شود. اما روی بدنه استخرهای پیش ساخته زرفام ژلکوت می زنند که سبب می گردد جنس بدنه ضد قارچ و باکتریال گردد. در نتیجه هزینه های نگهداری را به طرز قابل توجهی کاهش می دهد.
  5. استخرهای بتنی در شرایط جوی مختلف ترک می خورند. ترک خوردن بدنه استخر هزینه هایی را برای تعمیر و نگهداری استخرها به همراه خواهد داشت. در مقابل استخرهای زرفام دوام بالایی دارند. این استخرها تحت تغییر دما از50- تا 70+ مقاومت دارند.
  6. استخرهای سنتی شامل گارانتی و خدمات پس از فروش نمی شوند. بدین معنی که پیمانکاران پس از اجرا و تحویل به کارفرما نسبت به خرابی های بعدی در طول زمان هیچ گونه تعهدی نخواهند داشت. اما استخرهای زرفام شامل 10 سال گارانتی و 20 سال خدمات پس از فروش هستند. مهم تراز همه این که جهت رفع نگرانی مشتریان از بابت خرابی و شکستگی بدنه، شرکت فراساخت نوین زرفام، استخرهای خود را به مدت 5 سال بیمه ایران می کند. لازم به ذکر است تنها شرکتی که استخرهای خود را بیمه می کند در حال حاضر شرکت فراساخت نوین زرفام می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *