آب بندی استخر ها یکی از مسائل مهم در فرآیند و ساخت استخرهای بتنی است. این عملیات بسته به عوامل مختلفی از جمله شرایط اقلیمی، با روش های متفاوتی آب بندی می شوند. در راستای حل مشکل آب بندی و نشتی استخرها، شرکت فراساخت نوین زرفام، انواع استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس را تولید کرده است که  بی نیاز از آب بند هستند. در این مطلب موضوع آب بندی استخرها به طور کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

آب بندی استخرهای بتنی

با توجه به این که استخرهای بتنی در محل پروژه اجرا می شوند، در مناطقی که سطح آب بالاست، آب از بخش های مختلفی به داخل استخر نفوذ می کند. از این رو استخرهای بتنی طی مراحل مختلفی آب بند می شوند. این امر به ویژه در مناطق شمالی کشور که سطح آب بالاتر است، مشکلات بیشتری ایجاد می کند. آب بند نمودن استخرهای بتنی پروسه ای زمان بر است و به علاوه هزینه های مازاد را جهت خرید مصالح و پرداخت دستمزد نیروی انسانی به همراه خواهد داشت.

آب بندی استخر

آب بندی استخر

آب بند استخرهای پیش ساخته

مشکل نفوذ و آب بند در استخرهای پیش ساخته هم وجود دارد. چرا که برخی از استخرهای پیش ساخته به صورت قالب های چند تکه تولید می شوند و در محل پروژه نصب می گردند. چند تکه بودن قالب های استخرهای پیش ساخته نیز همانند استخرهای بتنی مشکل آب بندی ایجاد می کند که ضمن صرف زمان، از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه نیستند. جهت با رفع مشکلات ناشی از این موضوع، شرکت فراساخت نوین زرفام، تولید کننده قطعات کامپوزیتی، استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس زرفام را تولید کرده است.

استخر های پیش ساخته فایبرگلاس زرفام بی نیاز از آب بند

برخلاف بسیاری از استخرهای پیش ساخته که به شکل قالب های چند تکه تولید می شوند، استخرهای زرفام به صورت قالب های یکپارچه در کارخانه تولید می شوند. یکپارچه بودن قالب های استخرهای زرفام آن ها را بی نیاز از آب بند ساخته است. ضمن این که مواد اولیه به کار رفته در تولید آن ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. تولید استخرهای زرفام در هر مرحله توسط واحد کنترل کیفی انجام می گردد. در مرحله آخر نیز قبل از خروج استخر از کارخانه توسط واحد کنترل کیفی، تست آب بند گرفته می شود. متقاضیان با خیالی آسوده می توانند استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس زرفام را برای پروژه های خود اعم از ویلا، استخر خانگی و یا روف گاردن خریداری نمایند.

به ویژه اگر محل نصب استخر شما در مناطق پر بارش و شمالی کشور باشد، استخرهای پیش ساخته زرفام انتخابی مقرون به صرفه و ایمن خواهد بود. چرا که شما دیگر دغدغه نشت آب و مشکلات ناشی از خرابی ها و رفع آن را نخواهید داشت. مهمتر اینکه استخرهای زرفام دارای 10 سال گارانتی و 20 سال خدمات پس از فروش است. به علاوه شرکت فراساخت نوین زرفام به مدت 5 سال استخرهای خود را بیمه ایران کرده است. در نتیجه شما با خیالی آسوده و بدون دغدغه می توانید برای فضای خصوصی منزل خود، باغ، ویلا و …. استخر پیش ساخته خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *